Manažer veřejného osvětlení:  Jakub Šebek, DiS. | + 420 608 740 608 | jakub.sebek@sunnymont.cz

Veřejné osvětlení

Každodenní součást Vašich životů
Veřejné osvětlení je každodenní samozřejmou součástí života nás všech. Pouliční lampy Vám osvětlují ráno cesty do zaměstnání i večer zpět do domovů za Vašimi nejbližšími, sportoviště, na kterých cvičíte, náměstí, kde si vychutnáváte to nejlepší z vánočních trhů, parky, kam vyrážíte nejen na romantické procházky. A to je jen stručný výtah toho, kde všude se s touto službou setkáváte. Jsme tu pro Vás nejen tím, že dbáme na Vaši bezpečnost při správném nasvětlení silnic a přechodů pro maximální viditelnost chodců, ale také podtrhujeme krásu historických památek s důrazným ohledem na životní prostředí. Světelný smog zná asi každý z nás. Při pohledu na noční nebe spatříme namísto nádherných hvězd pouze oranžové mlhavé světlo, které ukrývá veškeré krásy přírody, ale především škodí obyvatelům, hmyzu i zvěři. Dosavadní, stále hojně používané, staré osvětlení obtěžuje světelným smogem jak velkoměsta, tak i ty nejmenší vesnice. S námi se tomuto problému můžete vyvarovat a zlepšit tak životní prostředí kolem sebe. V našem řešení využíváme nejmodernější LED svítidla, která těmto nežádoucím předchází. Každý objekt, ulici či prostor osvětlíme tak, že svítidla svítí přímo k zemi nebo jsou namířena přímo pod zamýšleným úhlem na objekt a vhodně osvětlují pouze žádoucí prostor. Nesvítí do nebe, obyvatelům do oken, neoslňují Vás při řízení auta. Toto je správná cesta, jak nasvětlit temné ulice či podtrhnout krásu památek. Navíc města a obce získají úspory ze svých rozpočtů za energetické režie.
Kde naleznete detailnější informace
Veřejné osvětlení je velmi široký obor, a proto v této sekci naleznete několik dalších podsekcí s přímým zaměřením na danou problematiku, kde Vám poskytneme detailnější informace i tolik žádané reference. Patří mezi ně například  Architektonické osvětlení zabývající se nasvětlením objektů, Pasportizace, která přinese pořádek a přehled o osvětlení ve Vašem městě či obci nebo Přenesená správa, která Vám poskytne obnovu veřejného osvětlení i bez větších nákladů. Proto neváhejte a navštivte každou jednotlivou sekci a dozvíte se více. A nezapomeňte: Jsme tu pro Vás! Řešení, která šetří.

Designové areálové osvětlení v rezidenci Waltrovka jsme realizovali v roce 2018.

Realizace veřejného osvětlení

Kvalitně navržené a vybudované veřejné osvětlení je základem pro bezpečný a příjemný život. Rádi provedeme obnovu, rekonstrukci nebo montáž veřejného osvětlení i ve Vašem městě či obci. S naší společností získáte kvalifikovaného dodavatele, který Vám nabídne komplexní služby šité na míru Vašim požadavkům a potřebám.

Moderní RGB LED designové osvětlení zasazené přímo do umělecky pojatého zábradlí na lávce pro pěší přes dálnici D5.

Architektonické osvětlení

Zdůrazníme Vám pomocí hry se stíny a odrazů světel linie či plochy objektů, které tak získávají pocit čtvrtého rozměru. Uděláme z každého objektu dominantu svého okolí. Architektonické osvětlení se však netýká pouze historických veřejných staveb a památek (kostelů, kapliček, památníků, soch, mostů apod.), jak by se mohlo na první dojem zdát, ale zabývá se také nasvětlením privátních moderních objektů, jako jsou hotely, firemní budovy, parkoviště, předváděcí plochy, administrativní a obchodní centra.

Průmyslové haly - osvětlení

Osvětlení průmyslových hal

Kvalitně navržené a technicky zrealizované průmyslové osvětlení zajistí pohodlnou a bezpečnou práci Vašich zaměstnanců, přičemž musí splňovat přísné nároky nejen na nízké provozní náklady, vyrovnat se se specifiky různých průmyslových provozů a ploch. Připravíme Vám na míru to nejlepší řešení, ať už provozujete malou dílnu nebo velký průmyslový areál. Vaše investice se několikanásobně zhodnotí už během záruční doby a světelný výstup zajistí maximální komfort pro Vaše podnikání.

Sportovní hala, Dobříš

Osvětlení sportovišť

Navrhneme Vám řešení s ohledem na Vaše specifické nároky, ať už se jedná o malé dětské hřiště, velký sportovní areál, rekreační či profesionální sport, sportovní halu, workoutové hřiště nebo venkovní sportoviště. Výjimkou není ani plavecký bazén nebo golfové hřiště, kde létají míčky velmi vysoko. Vlastními silami Vám zajistíme projekční, realizační i administrativní etapu projektu (např.: vyřízení dotace, jednání s úřady,…).

Solární veřejné osvětlení je vhodnou alternativou osvětlení parků či cyklostezek oproti běžným pouličním lampám, jenž je velmi šetrné k přírodě a šetří výdaje za energie.

Solární veřejné osvětlení

Solární veřejné osvětlení bývá nejčastěji používáno tam, kde není možné připojit se na napájení ze stávající elektrické sítě. Každá solární lampa je plně autonomní a čerpá energii výhradně z přírodních zdrojů. Díky této technologii je tedy možné provozovat veřejné osvětlení i v hůře dostupných lokalitách či místech, kde síť elektrického vedení dosud nebyla vybudována.

Servis veřejného osvětlení

Servis veřejného osvětlení

Spolehlivý a bezpečný provoz soustavy veřejného osvětlení se neobejde bez pravidelného servisu. Naše společnost poskytuje komplexní servisní služby, které zahrnují veškeré opravy na stávající struktuře veřejného osvětlení v obcích, městech nebo soukromích sektorů, ať už se jedná o výměnu vnitřních komponentů ve svítidlech, kabelových spojek či stožárových výzbrojí.

Rekonstrukce veřejného osvětlení zaměřená především pro bezpečnost občanů v podobě osvětlení přechodů, hlavní komunikace a cyklostezky, kterou využívají i chodci.

Bezpečnostní osvětlení

Bezpečnostním osvětlením se rozumí přisvětlení přechodů pro chodce. Svítidla pro osvětlení přechodů mají speciální asymetrii vyzařovací charakteristiky a to z důvodu zviditelnění chodce, který přes přechod přechází. Barva světla přechodových svítidel se liší od soustavy veřejného osvětlení převážně studenějším odstínem. V současnosti je kladen na kvalitní a správné osvětlení přechodů pro chodce veliký důraz ze strany: odboru dopravy, policie ČR a stavebního úřadu.

V rámci poradenství veřejného osvětlení Vám poskytneme komplexní řešení, kdy navrhneme naprosto nezávislý výběr (nejsme vázáni na žádnou konkrétní značku) vhodného veřejného osvětlení dle Vašich potřeb a požadavků.

Projekční činnost

Projekt veřejného osvětlení je podklad pro samotnou realizaci nebo rekonstrukci veřejného osvětlení. Naše společnost zajišťuje kompletní vyhotovení projektu, včetně právní asistence (vyjádření správců sítí, dotčených institucí a stanovisek z konkrétních odborů příslušného úřadu). S klientem konzultujeme celkový design a rozmístění osvětlovací soustavy, každý prostor pro osvětlení se pojí s odlišnou architekturou a proto by osvětlení mělo splynout s okolím a stát se tak nedílnou součástí dané oblasti.

pasportizace

Pasportizace

Pasportizace veřejného osvětlení slouží k celkovému přehledu světelných bodů a odběrných míst v obci či ve městě. Pasport naší společnosti pracuje přes webové rozhraní skrze aktivní mapy, kde je možné nejen získávat informace o lampách nebo odběrných místech, ale také je možné zadávat poruchy „jedním klikem“ přímo v pasportu. Nahlášená porucha je ihned odeslána do našeho emailu, kdy následně poté je možné sjednat s klientem servisní výjezd.

Snížení energetické náročnosti a snížení světelného smogu v rámci služby přenesené správy veřejného osvětlení v obci Kotenčice

Přenesená správa veřejného osvětlení

Přenesená správa veřejného osvětlení je vhodná pro klienty, jenž potřebují vyměnit původní stará neekonomická svítidla za nová úsporná LED svítidla v celém městě či obci, aniž by navýšili své pravidelné provozní náklady (spotřeba energie, servis) a vynaložili pořizovací investici. Naše společnost převezme do správy svítidla v celé obci anebo městě. Další výhodou je, že z naší strany garantujeme bezplatný pravidelný servis svítidel se zárukou v minimální lhůtě deseti let.

V rámci poradenství veřejného osvětlení Vám poskytneme komplexní řešení, kdy navrhneme naprosto nezávislý výběr (nejsme vázáni na žádnou konkrétní značku) vhodného veřejného osvětlení dle Vašich potřeb a požadavků.

POradenská činnost veřejného osvětlení

Veřejné osvětlení je důležitou službou obyvatelstvu a jeho provedení je vizitkou Vašeho města či obce. Správně navržené a zrealizované veřejné osvětlení vytvoří prostředí, ve kterém se obyvatelům příjemně žije, zvyšuje bezpečnost provozu a obec i městou jsou tak přitažlivějším a zajímavějším místem pro turisty. Je zřejmé, že toto vyžaduje nejen dobrý návrh, ale i kvalitní realizaci a následnou pravidelnou servisní péči. Veškerým náležitostem výše uvedených fází se rádi budeme věnovat v této sekci.

Osvětlení tunelu

Osvětlení tunelů

Kvalitně navržené a vybudované veřejné osvětlení je základem pro bezpečný a příjemný život. Rádi provedeme obnovu, rekonstrukci nebo montáž veřejného osvětlení i ve Vašem městě či obci. S naší společností získáte kvalifikovaného dodavatele, který Vám nabídne komplexní služby šité na míru Vašim požadavkům a potřebám.